27 kwi 2010

Radio Maryja

.

Radio Maryja
ksiądz objaśnia budowę
Tu-154

.

14 komentarzy:

Magyar pisze...

__Polecam moj smutek nadal ofr utraty rodziny liderow. Tyle w tej chwili. Serdecznie, Magyar.

Nice work... I like the father explaining the construction of the aircraft, and I trust the translation above is correct, Karol.

eddie pisze...

R E W E L A C Y J N E haiku, brawo

Robert Nowak pisze...

ach te RM ...

Świetne haiku Karolu :)

pozdrawiam,
Robert

Karol Rosiak pisze...

Hi, Magyar!

"__Polecam moj smutek nadal ofr utraty rodziny liderow. Tyle w tej chwili. Serdecznie, Magyar".

"Nice work... I like the father explaining the construction of the aircraft, and I trust the translation above is correct, Karol."

Thank you, Magyar.

Karol

Karol Rosiak pisze...

Andrzeju i Robercie,

Dzięki wielkie za wasze opinie.
Radio Maryja daje mi wręcz nieskończoną przestrzeń, by pisać haiku, a jeszcze dużo częściej - senryu. Trzymam jednak pióro na wodzy ;)

K., wierzący...

Jolanta pisze...

Dzień dobry. Bardzo dziękuję za odwiedziny na naszym blogu i za ciepłe słowa. Dodałam Twojego bloga do naszej listy i będę stale zaglądać do świata haiku z Polski. :)
A swoją drogą, ciekawe to haiku "Radio Maryja". :) Pozdrawiam.

Karol Rosiak pisze...

Jolanto, dziękuję za odwiedziny!
Jest mi bardzo miło.
Mój blog poświęcony jest haiku, japońskiej miniaturze poetyckiej. To rodzaj kunsztownej poezji, innej niż poezja zachodnia. Haiku ironiczne, wręcz zgryźliwe, nosi nazwę senryu - powyższy utwór to właśnie przykład senryu :)
Pozdrawiam, K.

Jolanta pisze...

Nie wiedziałam, że jest zgryźliwe haiku; zawsze byłam przekonana, że haiku jest miniaturą na wskroś subtelną, ulotną, eteryczną. A tu taka niespodzianka. Dziękuję za wyjaśnienie i poszerzenie horyzontów. :)

Lenka pisze...

Haiku z Torunia? ;o) Bo chyba nie z Polski :D

jasna pisze...

Fajne :D
To tak trochę na zasadzie:

co za haiku!
on pyta o markę
długopisu

albo

podwójna tęcza
on ogląda
mój wskazujący palec

Karol Rosiak pisze...

Lenko, tak. Bardzo z Torunia.

K.

Karol Rosiak pisze...

Magdo,
znakomity komentarz.

K.

orek pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Adam pisze...

Doktorze,
Wbrew powszechnej, społecznej zmanipulowanej i jakże nietrafnej opinii o Radiu Maryja, w którym codziennie wypowiadają się na prawdę mądrzy ludzie z głową na karku chcący przemyć naszemu społeczeństwu oczy zaślepione przez masońskie ugrupowania których celem jest manipulacja społeczeństwa jakże potrzebna do przejęcia kontroli nad Polakami. Taką manipulacją jest ośmieszanie np. RM której niestety ulega duża część społeczeństwa. Tak postępuje się z rozgłośniami i ludźmi głoszącymi prawdę. Ksiądz wypowiadający się o budowie tu-154 nie był przypadkowym duchownym. Podobne drwiny mogły wzbudzać wypowiedzi duchownych, którzy kilka lat temu niepochlebnie, wręcz ostrzegawczo w imieniu dobra obywateli i kraju wypowiadali się w RM a temat Unii Europejskiej, zanim Polska do niej przystąpiła. I co ciekawe - te prognozy już dziś się sprawdzają, a przewidywane przez nich szkodliwe wydarzenia gospodarcze sprawdziły się. I to właśnie dlatego Radio Maryja jest tak znienawidzone. Bo głosi prawdę. Prawdę która jest nam tak potrzebna a której się opieramy. Opieramy się bo jest wygłaszana przez Radio które jest skutecznie ośmieszane.
Paradoksem może wydać się to, iż tak naprawdę radio to posiada wszelkie oznaki patriotyzmu a z kolei obdzierające je z godności ugrupowania polityczne (obecnie próbujące usilnie przejąć władzę w Polsce) - są zdrajcami narodu.
Pisanie więc "senryu" o RM oburza mnie. Taka twórczość odzwierciedla jedynie jak wielkie postępy poczynili manipulujący naszą społecznością, którzy umieją wpłynąć nawet na inteligentnych i wykształconych Polaków którzy z kolei wpływają na kolejnych a ci na jeszcze kolejnych Polaków kreując pewien złudny obraz.